| User | ricco |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 21:16:41 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Famille (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z370-E GAMING |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4698 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1277 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1692 | |
| Integer Score | 1188 | |
| Floating Point Score | 1402 | |
|
AES-XTS
|
1692
2.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1261
6.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1396
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1208
3.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1125
1.32 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1058
331.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1187
64.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1221
389.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1195
9.31 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1077
12.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1228
1.54 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1252
7759.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1146
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1184
9.11 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1188
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2182
107.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2396
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1539
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1133
10.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1331
42.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1367
52.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 6670 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6563 | |
| Integer Score | 6420 | |
| Floating Point Score | 7229 | |
|
AES-XTS
|
6563
11.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7906
40.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8920
422.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4138
11.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5869
6.89 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6559
2.06 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7152
388.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5630
1.75 MB/sec |
|
|
Clang
|
7186
56.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5697
66.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7358
9.21 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9091
56319.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6477
356.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6877
52.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7283
179.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10227
501.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13825
188.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9791
7.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6658
59.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4402
140.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3201
123.7 images/sec |