| User | Paradox1306 |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 18:16:31 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D38 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z590 UNIFY-X (MS-7D38) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 5300 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1469 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1889 | |
| Integer Score | 1381 | |
| Floating Point Score | 1589 | |
|
AES-XTS
|
1889
3.22 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1450
7.33 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1579
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1434
4.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1268
1.49 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1294
405.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1377
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1402
446.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1344
10.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1304
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1382
1.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1421
8800.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1287
70.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1338
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1334
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2530
124.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2692
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1734
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1280
11.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1551
49.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1547
59.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 11810 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7605 | |
| Integer Score | 11729 | |
| Floating Point Score | 12686 | |
|
AES-XTS
|
7605
13.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15408
77.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
16553
783.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5039
14.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11717
13.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
13669
4.28 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12872
698.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9742
3.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
14610
113.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11141
129.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12951
16.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18370
113807.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12578
691.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13955
107.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12116
298.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18355
900.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
23943
326.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18982
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12543
112.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6968
222.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3714
143.5 images/sec |