| User | Paradox1306 |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 18:14:14 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D38 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z590 UNIFY-X (MS-7D38) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 5300 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1464 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1812 | |
| Integer Score | 1378 | |
| Floating Point Score | 1591 | |
|
AES-XTS
|
1812
3.09 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1447
7.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1586
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1434
4.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1286
1.51 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1282
401.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1377
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1374
437.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1344
10.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1300
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1405
1.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1421
8801.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1295
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1331
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1337
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2514
123.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2690
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1722
1.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1285
11.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1549
49.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1551
59.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 11803 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7470 | |
| Integer Score | 11751 | |
| Floating Point Score | 12637 | |
|
AES-XTS
|
7470
12.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15480
78.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
17276
817.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5011
14.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
12078
14.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
13876
4.35 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12793
694.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
10046
3.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
13685
106.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
10814
125.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12834
16.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18314
113461.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12701
698.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13872
106.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12056
297.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18110
888.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
23975
326.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18824
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12421
111.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6988
223.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3706
143.2 images/sec |