| User | Zasher |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 15:22:51 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450M Pro4 R2.0 |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3492 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 913 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1724 | |
| Integer Score | 804 | |
| Floating Point Score | 1015 | |
|
AES-XTS
|
1724
2.94 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
909
4.60 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
966
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
824
2.32 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
692
812.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
671
210.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
814
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
729
232.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
763
5.94 Klines/sec |
|
|
Camera
|
926
10.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
926
1.16 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
908
5626.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1208
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
898
6.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
926
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1661
81.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1533
20.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1129
907.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
771
6.90 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
896
28.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
706
27.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 5356 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6264 | |
| Integer Score | 5019 | |
| Floating Point Score | 5935 | |
|
AES-XTS
|
6264
10.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5941
30.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6967
329.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3090
8.71 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5257
6.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5265
1.65 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5517
299.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3795
1.18 MB/sec |
|
|
Clang
|
5659
44.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4818
55.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6241
7.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7573
46917.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5761
316.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5597
43.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5657
139.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9508
466.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11034
150.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8515
6.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5191
46.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3343
106.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2407
93.0 images/sec |