| User | Mark2k |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 14:41:05 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | Acer Swift SF314-43 |
| Motherboard | LN Sake_CA |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 5300U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3503 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.36 GB DDR4 SDRAM 2105 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 966 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1869 | |
| Integer Score | 851 | |
| Floating Point Score | 1065 | |
|
AES-XTS
|
1869
3.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
822
4.16 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1068
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
698
1.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
807
947.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
758
237.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
871
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
817
260.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
852
6.64 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1033
12.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
814
1.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1006
6232.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1226
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1062
8.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
946
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1664
81.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1889
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1298
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
840
7.53 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
663
21.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
868
33.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3947 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3914 | |
| Integer Score | 3777 | |
| Floating Point Score | 4320 | |
|
AES-XTS
|
3914
6.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3801
19.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5522
261.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2252
6.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4091
4.80 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4066
1.27 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4134
224.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2983
950.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
4326
33.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3726
43.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3907
4.89 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5968
36976.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4125
226.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4846
37.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4156
102.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5645
276.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8523
116.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6898
5.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3936
35.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2152
68.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1797
69.4 images/sec |