| User | kevinpop |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 14:32:54 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LG Electronics 15U560-MF5BL |
| Motherboard | LG Electronics 15U560 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 2793 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 797 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 700 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1006 | |
| Integer Score | 660 | |
| Floating Point Score | 735 | |
|
AES-XTS
|
1006
1.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
618
3.12 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
800
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
602
1.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
633
743.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
636
199.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
681
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
663
211.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
668
5.20 Klines/sec |
|
|
Camera
|
655
7.59 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
539
673.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
713
4416.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
628
34.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
659
5.07 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
660
16.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1129
55.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1368
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
867
695.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
623
5.58 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
594
19.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
655
25.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 1483 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1960 | |
| Integer Score | 1433 | |
| Floating Point Score | 1511 | |
|
AES-XTS
|
1960
3.34 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1608
8.13 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1832
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1081
3.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1228
1.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1418
444.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1609
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1331
424.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1570
12.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1369
15.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1323
1.66 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1873
11605.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1325
72.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1389
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1567
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2145
105.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2963
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2077
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1396
12.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
938
30.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
759
29.3 images/sec |