| User | kevinpop |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 14:24:23 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision T3600 |
| Motherboard | Dell Inc. 08HPGT |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2680 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3490 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Sandy Bridge-EP/EX |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 63.93 GB DDR3 SDRAM 664 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 664 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 725 | |
| Integer Score | 633 | |
| Floating Point Score | 720 | |
|
AES-XTS
|
725
1.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
796
4.03 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
693
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
668
1.88 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
597
700.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
603
188.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
625
33.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
601
191.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
571
4.45 Klines/sec |
|
|
Camera
|
573
6.64 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
673
842.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
657
4071.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
593
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
682
5.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
689
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1177
57.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1184
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
763
612.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
478
4.28 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
813
26.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
531
20.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 4915 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5536 | |
| Integer Score | 4737 | |
| Floating Point Score | 5198 | |
|
AES-XTS
|
5536
9.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6529
33.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5640
266.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3749
10.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4403
5.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4803
1.50 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5206
282.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3953
1.23 MB/sec |
|
|
Clang
|
4852
37.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4116
47.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4817
6.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6261
38791.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4447
244.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5222
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5705
140.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7791
382.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9742
132.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6512
5.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3949
35.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4171
133.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2299
88.8 images/sec |