| User | Zasher |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 12:10:21 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450M Pro4 R2.0 |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3475 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 925 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1840 | |
| Integer Score | 808 | |
| Floating Point Score | 1026 | |
|
AES-XTS
|
1840
3.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
905
4.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
943
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
835
2.36 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
689
809.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
692
216.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
824
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
705
224.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
764
5.95 Klines/sec |
|
|
Camera
|
971
11.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
961
1.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
927
5741.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1202
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
920
7.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
839
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1762
86.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1629
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1112
893.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
779
6.98 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
916
29.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
704
27.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 5357 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6254 | |
| Integer Score | 5049 | |
| Floating Point Score | 5874 | |
|
AES-XTS
|
6254
10.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6056
30.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6880
325.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3122
8.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4965
5.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5441
1.70 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5493
298.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3836
1.19 MB/sec |
|
|
Clang
|
5687
44.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5062
58.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6155
7.70 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7377
45700.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5402
297.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5641
43.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5599
138.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9722
476.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10869
148.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8276
6.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5059
45.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3388
108.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2475
95.6 images/sec |