| User | darkage |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 10:27:20 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D32 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4 (MS-7D32) |
| Power Plan | Elevado desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4897 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2053 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5596 | |
| Integer Score | 1770 | |
| Floating Point Score | 2074 | |
|
AES-XTS
|
5596
9.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1620
8.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1957
92.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1686
4.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1765
2.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1704
533.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1886
102.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1873
596.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1743
13.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1724
20.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1987
2.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1839
11394.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1928
106.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2081
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1657
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3475
170.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3319
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2610
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1537
13.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1778
56.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1531
59.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 13763 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7384 | |
| Integer Score | 13460 | |
| Floating Point Score | 15481 | |
|
AES-XTS
|
7384
12.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14068
71.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20219
956.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4811
13.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18297
21.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19098
5.98 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15645
849.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7626
2.37 MB/sec |
|
|
Clang
|
19294
150.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13178
152.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16404
20.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
21196
131318.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17768
976.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19790
152.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12257
302.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
22380
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28994
395.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
28937
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15324
137.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7168
229.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3960
153.0 images/sec |