| User | csvaidya |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 07:32:03 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 7391 2n1 |
| Motherboard | Dell Inc. 0M3KP1 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10510U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4886 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.79 GB DDR3 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 894 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1403 | |
| Integer Score | 832 | |
| Floating Point Score | 944 | |
|
AES-XTS
|
1403
2.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
766
3.87 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
937
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
762
2.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
754
885.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
911
285.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
883
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
849
270.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
830
6.47 Klines/sec |
|
|
Camera
|
818
9.48 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
766
958.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
939
5815.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
726
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
904
6.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
711
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1457
71.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1524
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1113
893.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
742
6.64 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
780
24.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1111
42.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 2198 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4580 | |
| Integer Score | 1970 | |
| Floating Point Score | 2294 | |
|
AES-XTS
|
4580
7.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2033
10.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2371
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1993
5.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1816
2.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1844
577.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1987
107.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2524
804.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1824
14.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1520
17.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2504
3.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2571
15926.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1973
108.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2160
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2203
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3015
147.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3627
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3108
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1711
15.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1501
48.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1757
67.9 images/sec |