| User | Zasher |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 04:58:19 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450M Pro4 R2.0 |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3500 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 916 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1857 | |
| Integer Score | 803 | |
| Floating Point Score | 1003 | |
|
AES-XTS
|
1857
3.17 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
895
4.52 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
965
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
813
2.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
694
815.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
679
212.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
798
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
734
233.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
753
5.87 Klines/sec |
|
|
Camera
|
946
11.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
894
1.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
914
5662.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1202
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
883
6.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
895
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1724
84.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1526
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1069
858.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
771
6.90 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
894
28.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
687
26.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5282 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5836 | |
| Integer Score | 4995 | |
| Floating Point Score | 5810 | |
|
AES-XTS
|
5836
9.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5784
29.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6873
325.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3062
8.64 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4997
5.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5247
1.64 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5450
295.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3725
1.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
5737
44.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5210
60.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5798
7.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7462
46229.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5598
307.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5565
42.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5553
136.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9166
449.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10946
149.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8503
6.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5101
45.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3313
105.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2362
91.3 images/sec |