| User | dstan948 |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 04:38:24 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP EliteBook 8570p |
| Motherboard | Hewlett-Packard 17A7 |
| Power Plan | HP Optimized (recommended) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3230M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 3192 MHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 540 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 660 | |
| Integer Score | 538 | |
| Floating Point Score | 524 | |
|
AES-XTS
|
660
1.13 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
538
2.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
676
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
570
1.61 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
458
537.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
532
166.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
568
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
556
177.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
501
3.90 Klines/sec |
|
|
Camera
|
469
5.43 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
342
427.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
619
3834.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
356
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
468
3.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
497
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
733
35.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1081
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
678
544.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
424
3.80 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
475
15.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
434
16.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 1179 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1349 | |
| Integer Score | 1171 | |
| Floating Point Score | 1167 | |
|
AES-XTS
|
1349
2.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1357
6.86 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1420
67.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1227
3.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
979
1.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1110
347.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1249
67.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1178
375.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1041
8.11 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1055
12.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1008
1.26 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1445
8954.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
877
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1183
9.11 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1220
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1685
82.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2180
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1284
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
887
7.95 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1022
32.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
694
26.8 images/sec |