| User | jolt |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 03:59:53 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. G5 5505 |
| Motherboard | Dell Inc. 0JT83K |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4279 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1088 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1939 | |
| Integer Score | 963 | |
| Floating Point Score | 1216 | |
|
AES-XTS
|
1939
3.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
904
4.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1233
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
760
2.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
970
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
855
267.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
923
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1016
323.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1007
7.85 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1074
12.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
852
1.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1220
7557.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1353
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1287
9.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1112
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1769
86.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2107
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1564
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
976
8.74 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
761
24.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
986
38.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 5399 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3681 | |
| Integer Score | 5284 | |
| Floating Point Score | 5934 | |
|
AES-XTS
|
3681
6.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6348
32.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8840
418.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2166
6.11 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6364
7.47 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6174
1.93 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5529
300.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3232
1.01 MB/sec |
|
|
Clang
|
7110
55.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5289
61.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5664
7.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10079
62442.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6928
380.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8635
66.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5520
136.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7927
388.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12064
164.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9698
7.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6305
56.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2324
74.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1254
48.5 images/sec |