| User | curck |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 15:07:08 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4699 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1866 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1536 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3685 | |
| Integer Score | 1304 | |
| Floating Point Score | 1680 | |
|
AES-XTS
|
3685
6.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1576
7.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1529
72.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1376
3.88 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1072
1.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1211
379.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1319
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1207
384.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1309
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1212
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1480
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1450
8983.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1740
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1494
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1391
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2763
135.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2868
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1805
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1293
11.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1490
47.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1406
54.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 16829 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8091 | |
| Integer Score | 16563 | |
| Floating Point Score | 18862 | |
|
AES-XTS
|
8091
13.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
25563
129.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
23892
1.13 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5984
16.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
17964
21.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
21593
6.77 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16768
910.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12641
3.93 MB/sec |
|
|
Clang
|
22974
179.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13592
157.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17856
22.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
29328
181697.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
19576
1.08 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24052
185.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15409
379.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26915
1.32 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31742
432.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30222
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17682
158.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14181
453.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4371
168.9 images/sec |