| User | curck |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 14:59:24 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4735 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1866 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1586 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3876 | |
| Integer Score | 1340 | |
| Floating Point Score | 1738 | |
|
AES-XTS
|
3876
6.61 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1591
8.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1571
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1400
3.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1081
1.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1236
387.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1340
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1311
417.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1361
10.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1250
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1505
1.88 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1539
9535.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1800
99.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1574
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1431
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2875
141.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2935
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1839
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1326
11.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1529
48.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1478
57.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 17406 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8887 | |
| Integer Score | 17183 | |
| Floating Point Score | 19310 | |
|
AES-XTS
|
8887
15.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
27169
137.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
25016
1.18 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6096
17.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19539
22.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
22106
6.93 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16728
907.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13197
4.11 MB/sec |
|
|
Clang
|
24431
190.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13531
156.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17883
22.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
31859
197379.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
19510
1.07 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26336
202.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16001
394.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
27437
1.35 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31941
435.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
29703
23.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17473
156.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14678
469.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4450
171.9 images/sec |