| User | curck |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 14:54:31 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4887 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1866 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1650 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4060 | |
| Integer Score | 1393 | |
| Floating Point Score | 1806 | |
|
AES-XTS
|
4060
6.92 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1682
8.51 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1630
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1405
3.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1150
1.35 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1312
411.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1397
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1329
423.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1394
10.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1310
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1608
2.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1570
9729.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1868
102.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1602
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1483
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2998
147.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3024
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1966
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1366
12.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1588
50.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1540
59.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 17490 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9095 | |
| Integer Score | 17301 | |
| Floating Point Score | 19299 | |
|
AES-XTS
|
9095
15.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
27033
136.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
25321
1.20 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6057
17.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19982
23.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
22487
7.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16804
912.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13282
4.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
24513
191.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13625
157.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17862
22.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
31065
192462.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
19224
1.06 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26970
207.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16069
396.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26997
1.32 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31916
434.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30157
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17241
154.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14900
476.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4483
173.2 images/sec |