| User | curck |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 14:48:57 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4950 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1657 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4050 | |
| Integer Score | 1403 | |
| Floating Point Score | 1809 | |
|
AES-XTS
|
4050
6.90 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1690
8.55 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1636
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1428
4.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1138
1.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1313
411.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1431
77.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1344
428.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1412
11.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1316
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1598
2.00 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1570
9725.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1901
104.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1606
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1488
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2977
146.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3055
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1987
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1362
12.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1584
50.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1526
59.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 17261 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8196 | |
| Integer Score | 17113 | |
| Floating Point Score | 19093 | |
|
AES-XTS
|
8196
14.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
27068
136.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
25297
1.20 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5977
16.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19482
22.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
21995
6.89 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16810
912.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13385
4.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
24115
187.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13231
153.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17860
22.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
32075
198714.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
19576
1.08 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
25470
196.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15875
391.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
27155
1.33 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31269
426.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
29493
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17168
153.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14585
466.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4322
167.0 images/sec |