| User | darxstar |
| Upload Date | Sat, 25 Jan 2020 17:40:31 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1500 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1191 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1605 | |
| Integer Score | 1117 | |
| Floating Point Score | 1281 | |
|
AES-XTS
|
1605
2.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1089
5.51 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1240
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1063
3.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1037
1.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1058
331.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1152
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1195
380.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1105
8.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1129
13.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1072
1.34 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1122
6953.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1157
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1116
8.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1115
27.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2027
99.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2225
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1383
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1076
9.64 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1125
36.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1169
45.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3984 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5993 | |
| Integer Score | 3799 | |
| Floating Point Score | 4049 | |
|
AES-XTS
|
5993
10.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3757
19.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4778
226.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2981
8.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3607
4.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3834
1.20 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4140
224.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3845
1.20 MB/sec |
|
|
Clang
|
4106
32.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3405
39.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3106
3.89 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3285
20354.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3239
178.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3334
25.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4220
104.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6394
313.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8411
114.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5485
4.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4088
36.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2904
92.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2945
113.8 images/sec |