| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 12:42:08 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 634 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 669 | |
| Integer Score | 615 | |
| Floating Point Score | 669 | |
|
AES-XTS
|
669
1.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
700
3.54 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
685
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
625
1.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
591
693.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
575
180.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
616
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
590
188.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
585
4.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
583
6.75 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
646
808.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
646
4001.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
562
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
628
4.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
647
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1070
52.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1131
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
690
553.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
451
4.04 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
658
21.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
508
19.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 2129 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2491 | |
| Integer Score | 2080 | |
| Floating Point Score | 2174 | |
|
AES-XTS
|
2491
4.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2776
14.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2549
120.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1787
5.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1883
2.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2070
648.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2281
123.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1775
565.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
2063
16.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1769
20.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2225
2.78 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2612
16182.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1712
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2186
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2447
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3262
160.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4002
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2531
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1617
14.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1851
59.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
974
37.6 images/sec |