| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 12:37:58 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 626 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 632 | |
| Integer Score | 605 | |
| Floating Point Score | 669 | |
|
AES-XTS
|
632
1.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
702
3.55 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
679
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
616
1.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
580
681.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
570
178.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
600
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
564
179.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
573
4.47 Klines/sec |
|
|
Camera
|
581
6.73 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
641
802.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
650
4028.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
590
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
628
4.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
636
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1060
52.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1128
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
691
554.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
449
4.03 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
663
21.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
500
19.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2145 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2518 | |
| Integer Score | 2100 | |
| Floating Point Score | 2181 | |
|
AES-XTS
|
2518
4.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2780
14.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2557
121.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1813
5.11 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1911
2.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2108
660.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2293
124.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1794
571.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
2070
16.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1796
20.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2262
2.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2657
16458.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1705
93.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2199
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2420
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3314
162.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4016
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2531
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1605
14.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1837
58.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
980
37.9 images/sec |