| User | HouFong |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 12:35:42 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1240 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1555 | |
| Integer Score | 1165 | |
| Floating Point Score | 1349 | |
|
AES-XTS
|
1555
2.65 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1199
6.06 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1379
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1087
3.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1091
1.28 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1140
357.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1150
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1164
371.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1163
9.06 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1136
13.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1167
1.46 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1227
7604.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1109
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1126
8.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1130
27.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2142
105.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2320
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1500
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1099
9.85 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1276
40.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1271
49.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 6253 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5776 | |
| Integer Score | 6129 | |
| Floating Point Score | 6602 | |
|
AES-XTS
|
5776
9.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7438
37.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8388
396.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3725
10.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5485
6.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6491
2.03 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6840
371.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5660
1.76 MB/sec |
|
|
Clang
|
6756
52.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5643
65.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7006
8.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8286
51335.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5581
306.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6564
50.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6670
164.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9622
472.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12266
167.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9353
7.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5712
51.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4046
129.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2870
110.9 images/sec |