| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 12:29:41 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 632 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 677 | |
| Integer Score | 609 | |
| Floating Point Score | 674 | |
|
AES-XTS
|
677
1.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
698
3.53 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
684
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
623
1.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
548
643.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
567
177.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
618
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
593
189.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
582
4.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
583
6.76 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
643
804.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
654
4053.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
591
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
634
4.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
647
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1080
53.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1131
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
694
557.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
453
4.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
661
21.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
505
19.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 2131 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2503 | |
| Integer Score | 2082 | |
| Floating Point Score | 2175 | |
|
AES-XTS
|
2503
4.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2776
14.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2404
113.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1825
5.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1914
2.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2072
649.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2303
125.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1794
571.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
2059
16.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1786
20.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2232
2.79 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2602
16119.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1713
94.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2228
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2438
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3286
161.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4041
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2491
2.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1615
14.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1852
59.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
963
37.2 images/sec |