| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 12:21:04 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 636 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 673 | |
| Integer Score | 617 | |
| Floating Point Score | 670 | |
|
AES-XTS
|
673
1.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
707
3.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
688
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
626
1.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
592
695.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
574
180.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
613
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
596
189.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
585
4.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
586
6.80 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
655
819.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
646
3999.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
584
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
636
4.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
647
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1080
53.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1130
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
681
547.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
452
4.05 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
643
20.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
495
19.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 2081 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2527 | |
| Integer Score | 2001 | |
| Floating Point Score | 2179 | |
|
AES-XTS
|
2527
4.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2793
14.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2539
120.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1801
5.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1905
2.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2082
652.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2146
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1686
537.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1801
14.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1555
18.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2287
2.86 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2589
16041.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1706
93.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2206
17.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2451
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3294
161.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4057
55.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2526
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1606
14.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1844
59.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
962
37.2 images/sec |