| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 12:15:36 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 636 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 681 | |
| Integer Score | 616 | |
| Floating Point Score | 672 | |
|
AES-XTS
|
681
1.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
708
3.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
684
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
632
1.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
581
681.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
576
180.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
616
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
595
189.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
586
4.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
580
6.73 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
656
821.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
648
4013.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
571
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
634
4.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
647
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1082
53.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1137
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
690
554.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
452
4.05 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
664
21.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
496
19.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 2081 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2275 | |
| Integer Score | 2017 | |
| Floating Point Score | 2186 | |
|
AES-XTS
|
2275
3.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2609
13.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2375
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1780
5.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1768
2.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1861
582.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2287
124.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1802
574.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
2089
16.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1772
20.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2275
2.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2613
16190.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1717
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2218
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2439
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3247
159.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4049
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2539
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1629
14.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1850
59.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
979
37.8 images/sec |