| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 12:11:26 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 630 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 677 | |
| Integer Score | 610 | |
| Floating Point Score | 667 | |
|
AES-XTS
|
677
1.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
709
3.59 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
682
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
608
1.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
576
676.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
573
179.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
603
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
595
189.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
580
4.52 Klines/sec |
|
|
Camera
|
577
6.69 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
639
800.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
643
3983.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
587
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
632
4.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
643
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1058
51.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1123
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
681
547.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
448
4.02 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
658
21.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
496
19.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 1971 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2184 | |
| Integer Score | 1921 | |
| Floating Point Score | 2045 | |
|
AES-XTS
|
2184
3.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2538
12.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2359
111.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1782
5.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1727
2.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1920
601.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1975
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1687
537.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1852
14.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1631
18.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2183
2.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2348
14547.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1575
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2027
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2267
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3168
155.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3785
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2281
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1495
13.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1784
57.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
965
37.3 images/sec |