| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 12:04:45 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 631 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 664 | |
| Integer Score | 611 | |
| Floating Point Score | 668 | |
|
AES-XTS
|
664
1.13 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
697
3.52 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
680
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
629
1.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
579
680.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
568
178.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
616
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
585
186.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
580
4.52 Klines/sec |
|
|
Camera
|
578
6.70 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
641
801.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
646
4005.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
591
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
623
4.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
645
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1056
51.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1124
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
692
555.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
436
3.91 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
664
21.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
508
19.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 1978 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2268 | |
| Integer Score | 1928 | |
| Floating Point Score | 2037 | |
|
AES-XTS
|
2268
3.87 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2565
13.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2348
111.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1789
5.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1691
1.99 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1917
600.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2076
112.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1662
529.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1855
14.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1643
19.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2120
2.65 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2328
14423.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1595
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2041
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2275
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3044
149.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3777
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2326
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1490
13.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1781
56.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
965
37.3 images/sec |