| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 11:34:20 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 460 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 466 | |
| Integer Score | 448 | |
| Floating Point Score | 485 | |
|
AES-XTS
|
466
813.1 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
510
2.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
493
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
488
1.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
418
490.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
412
129.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
447
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
438
139.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
419
3.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
421
4.88 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
442
552.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
468
2898.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
422
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
454
3.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
478
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
772
37.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
824
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
486
390.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
325
2.92 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
484
15.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
376
14.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 1869 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2224 | |
| Integer Score | 1822 | |
| Floating Point Score | 1913 | |
|
AES-XTS
|
2224
3.79 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2274
11.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2052
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1752
4.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1734
2.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1644
515.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2032
110.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1591
507.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1788
13.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1640
19.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1932
2.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2367
14661.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1582
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1907
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2183
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2981
146.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3636
49.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2099
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1447
13.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1650
52.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
768
29.7 images/sec |