| Upload Date | Thu, 04 Nov 2021 00:49:13 +0000 |
| Views | 40 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | LENOVO 80Y5 |
| Motherboard | LENOVO Provence-5R5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7300HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 3492 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 954 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1291 | |
| Integer Score | 888 | |
| Floating Point Score | 1041 | |
|
AES-XTS
|
1291
2.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
897
4.54 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1052
49.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
850
2.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
838
983.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
851
266.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
916
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
827
263.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
902
7.03 Klines/sec |
|
|
Camera
|
881
10.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
884
1.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
940
5823.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
904
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
887
6.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
890
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1661
81.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1817
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1150
923.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
860
7.70 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
927
29.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
949
36.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 2888 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2889 | |
| Integer Score | 2781 | |
| Floating Point Score | 3118 | |
|
AES-XTS
|
2889
4.92 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2783
14.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3696
174.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1614
4.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2920
3.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2914
913.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2956
160.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2578
821.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
3147
24.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2936
34.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2952
3.69 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3263
20215.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3061
168.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3167
24.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2830
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4441
217.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6059
82.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4426
3.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2938
26.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1960
62.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1494
57.7 images/sec |