| User | HouFong |
| Upload Date | Wed, 03 Nov 2021 16:27:58 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1191 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1428 | |
| Integer Score | 1128 | |
| Floating Point Score | 1289 | |
|
AES-XTS
|
1428
2.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1133
5.73 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1329
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1046
2.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1049
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1112
348.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1130
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1196
381.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1114
8.68 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1071
12.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1114
1.39 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1194
7394.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1050
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1086
8.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1086
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2033
99.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2223
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1418
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1032
9.24 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1203
38.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1244
48.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 5577 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5693 | |
| Integer Score | 5402 | |
| Floating Point Score | 5937 | |
|
AES-XTS
|
5693
9.70 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6641
33.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7234
342.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3673
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4912
5.77 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5439
1.70 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5931
321.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4854
1.51 MB/sec |
|
|
Clang
|
5835
45.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4946
57.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6282
7.86 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7284
45127.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4961
272.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5799
44.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6095
150.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8791
431.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11265
153.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7722
6.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5227
46.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3841
122.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2622
101.3 images/sec |