| User | HouFong |
| Upload Date | Wed, 03 Nov 2021 16:17:50 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1246 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1669 | |
| Integer Score | 1170 | |
| Floating Point Score | 1340 | |
|
AES-XTS
|
1669
2.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1204
6.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1368
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1109
3.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1070
1.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1094
342.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1206
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1241
395.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1149
8.95 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1118
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1179
1.48 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1209
7487.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1119
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1101
8.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1126
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2168
106.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2328
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1450
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1091
9.77 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1258
40.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1255
48.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 5851 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5781 | |
| Integer Score | 5608 | |
| Floating Point Score | 6389 | |
|
AES-XTS
|
5781
9.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7296
36.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7487
354.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3760
10.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4394
5.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5091
1.59 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6518
353.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5413
1.68 MB/sec |
|
|
Clang
|
6227
48.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5432
63.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6949
8.69 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7887
48865.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5351
294.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6319
48.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6499
160.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9422
462.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11849
161.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8762
7.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5515
49.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4065
130.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2742
106.0 images/sec |