| User | HouFong |
| Upload Date | Wed, 03 Nov 2021 12:47:48 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1099 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1394 | |
| Integer Score | 1057 | |
| Floating Point Score | 1140 | |
|
AES-XTS
|
1394
2.38 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
954
4.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1303
61.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1020
2.88 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1005
1.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
999
313.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1069
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1108
352.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1057
8.24 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1035
12.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
446
558.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1036
6415.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1004
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1078
8.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1043
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1941
95.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2053
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1376
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1030
9.23 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1192
38.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1199
46.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 5927 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5435 | |
| Integer Score | 5750 | |
| Floating Point Score | 6394 | |
|
AES-XTS
|
5435
9.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7042
35.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7780
368.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3706
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5199
6.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5529
1.73 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6551
355.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5321
1.66 MB/sec |
|
|
Clang
|
6237
48.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5417
62.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6890
8.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7973
49392.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5346
293.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6226
47.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6516
160.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9415
461.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11882
161.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8830
7.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5563
49.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3967
126.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2814
108.7 images/sec |