| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Wed, 03 Nov 2021 10:18:27 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 462 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 486 | |
| Integer Score | 448 | |
| Floating Point Score | 488 | |
|
AES-XTS
|
486
848.8 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
510
2.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
495
23.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
483
1.36 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
412
483.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
410
128.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
451
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
442
140.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
420
3.27 Klines/sec |
|
|
Camera
|
423
4.91 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
461
576.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
468
2901.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
420
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
455
3.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
477
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
784
38.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
822
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
489
393.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
328
2.94 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
484
15.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
376
14.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 1852 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2196 | |
| Integer Score | 1865 | |
| Floating Point Score | 1766 | |
|
AES-XTS
|
2196
3.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2425
12.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2280
107.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1754
4.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1700
2.00 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1872
586.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1929
104.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1670
532.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1787
13.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1535
17.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1826
2.28 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1628
10087.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1531
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1943
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2171
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2970
145.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2632
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2113
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1052
9.42 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1673
53.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
932
36.0 images/sec |