| User | vdaizy12 |
| Upload Date | Tue, 02 Nov 2021 20:41:46 +0000 |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware m17 R4 |
| Motherboard | Alienware Alienware m17 R4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10870H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4789 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.77 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1139 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1512 | |
| Integer Score | 1058 | |
| Floating Point Score | 1251 | |
|
AES-XTS
|
1512
2.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1086
5.49 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1295
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
982
2.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
974
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
971
304.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1051
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1102
351.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1080
8.42 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1014
11.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1054
1.32 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1116
6916.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1019
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1065
8.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1025
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1973
96.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2150
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1399
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1027
9.21 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1230
39.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1197
46.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 7573 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5267 | |
| Integer Score | 7543 | |
| Floating Point Score | 8022 | |
|
AES-XTS
|
5267
8.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9268
46.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10888
515.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3447
9.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7421
8.71 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8465
2.65 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8531
463.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6503
2.02 MB/sec |
|
|
Clang
|
9098
70.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7164
83.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8397
10.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11325
70163.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7599
417.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8570
66.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7789
192.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11442
561.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15480
210.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11999
9.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7820
70.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4458
142.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2478
95.7 images/sec |