| User | HouFong |
| Upload Date | Tue, 02 Nov 2021 16:57:11 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1259 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1653 | |
| Integer Score | 1179 | |
| Floating Point Score | 1368 | |
|
AES-XTS
|
1653
2.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1220
6.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1364
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1060
2.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1112
1.31 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1144
358.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1211
65.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1238
394.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1167
9.09 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1120
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1173
1.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1268
7858.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1089
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1149
8.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1137
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2202
108.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2373
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1560
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1098
9.84 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1293
41.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1281
49.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6031 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5700 | |
| Integer Score | 5902 | |
| Floating Point Score | 6366 | |
|
AES-XTS
|
5700
9.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7409
37.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8043
380.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3764
10.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5258
6.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6051
1.90 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6524
354.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5507
1.71 MB/sec |
|
|
Clang
|
6308
49.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5371
62.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6865
8.59 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7872
48769.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5262
289.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6251
48.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6409
158.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9353
458.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11738
159.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8940
7.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5559
49.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4030
128.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2778
107.3 images/sec |