| User | pinguinitorawr |
| Upload Date | Sat, 25 Jan 2020 04:51:06 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Laptop 15-dc1xxx |
| Motherboard | HP 8575 |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 948 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1324 | |
| Integer Score | 877 | |
| Floating Point Score | 1038 | |
|
AES-XTS
|
1324
2.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
901
4.55 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
807
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
818
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
890
1.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
899
281.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
926
50.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
917
292.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
872
6.79 Klines/sec |
|
|
Camera
|
875
10.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
867
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
858
5317.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
833
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1029
7.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1055
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1669
81.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1835
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1135
911.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
843
7.55 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
931
29.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
824
31.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4035 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4859 | |
| Integer Score | 3945 | |
| Floating Point Score | 4092 | |
|
AES-XTS
|
4859
8.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5093
25.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4941
233.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2937
8.28 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3755
4.41 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3846
1.20 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4305
233.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3536
1.10 MB/sec |
|
|
Clang
|
3974
31.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3586
41.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4380
5.48 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4833
29939.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3960
217.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4389
33.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4263
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5866
287.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7710
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5380
4.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3512
31.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2437
77.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1650
63.8 images/sec |