| User | pinguinitorawr |
| Upload Date | Sat, 25 Jan 2020 04:45:51 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Laptop 15-dc1xxx |
| Motherboard | HP 8575 |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 846 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 976 | |
| Integer Score | 791 | |
| Floating Point Score | 945 | |
|
AES-XTS
|
976
1.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
768
3.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
853
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
744
2.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
839
985.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
675
211.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
887
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
780
248.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
815
6.35 Klines/sec |
|
|
Camera
|
779
9.03 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
848
1.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
842
5219.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
803
44.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
912
7.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
836
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1671
82.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1325
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1221
980.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
781
7.00 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
699
22.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
828
32.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 3971 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4859 | |
| Integer Score | 3812 | |
| Floating Point Score | 4168 | |
|
AES-XTS
|
4859
8.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4979
25.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4640
219.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2965
8.36 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3165
3.72 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3611
1.13 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4246
230.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3547
1.10 MB/sec |
|
|
Clang
|
4081
31.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3535
41.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4089
5.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4460
27630.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3691
202.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4077
31.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4577
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6345
311.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8456
115.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5284
4.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3272
29.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2804
89.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2016
77.9 images/sec |