| Upload Date | Tue, 02 Nov 2021 10:05:30 +0000 |
| Views | 50 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HUAWEI PUM-WDX9 |
| Motherboard | HUAWEI PUM-WDX9-PCB-B1 |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4224 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1149 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2221 | |
| Integer Score | 1010 | |
| Floating Point Score | 1272 | |
|
AES-XTS
|
2221
3.79 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
983
4.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1272
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
867
2.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
923
1.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
899
281.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
971
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1012
322.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1002
7.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1234
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
880
1.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1196
7406.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1428
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1275
9.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1120
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1981
97.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2286
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1540
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1011
9.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
862
27.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1082
41.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 6450 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5135 | |
| Integer Score | 6246 | |
| Floating Point Score | 7110 | |
|
AES-XTS
|
5135
8.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6549
33.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9394
444.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3093
8.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7148
8.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7391
2.32 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6803
369.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4151
1.29 MB/sec |
|
|
Clang
|
7580
59.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6724
77.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6606
8.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10097
62552.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7201
395.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8262
63.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6986
172.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9615
471.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13632
185.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11554
9.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6735
60.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3548
113.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2341
90.5 images/sec |