| User | zenaiev |
| Upload Date | Tue, 02 Nov 2021 00:56:23 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook x360 435 G8 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8886 |
| Power Plan | HP Optimized (Modern Standby) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4247 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.31 GB DDR4 SDRAM 1578 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1398 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2993 | |
| Integer Score | 1190 | |
| Floating Point Score | 1582 | |
|
AES-XTS
|
2993
5.10 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1430
7.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1466
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
859
2.42 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1173
1.38 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1208
378.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1248
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1039
331.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1272
9.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1134
13.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1506
1.88 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1463
9064.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1701
93.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1493
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1302
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2555
125.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2738
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1773
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1230
11.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1366
43.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1023
39.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6098 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3127 | |
| Integer Score | 5840 | |
| Floating Point Score | 7152 | |
|
AES-XTS
|
3127
5.33 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7808
39.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9240
437.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2065
5.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7267
8.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7978
2.50 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6167
334.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3044
969.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
8538
66.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5710
66.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9653
12.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11699
72481.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7758
426.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9646
74.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5906
145.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9311
456.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11302
154.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11716
9.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6479
58.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4271
136.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1470
56.8 images/sec |