| User | zenaiev |
| Upload Date | Tue, 02 Nov 2021 00:14:16 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook x360 435 G8 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8886 |
| Power Plan | HP Optimized (Modern Standby) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4159 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.31 GB DDR4 SDRAM 1581 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1060 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2438 | |
| Integer Score | 879 | |
| Floating Point Score | 1224 | |
|
AES-XTS
|
2438
4.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
858
4.34 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1214
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
614
1.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
963
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
929
291.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
863
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
669
213.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
981
7.65 Klines/sec |
|
|
Camera
|
967
11.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
781
977.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1151
7129.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1406
77.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1221
9.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1106
27.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1963
96.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2334
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1453
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
999
8.95 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
917
29.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
884
34.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 5261 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3068 | |
| Integer Score | 4997 | |
| Floating Point Score | 6200 | |
|
AES-XTS
|
3068
5.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7060
35.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7514
355.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1812
5.11 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5621
6.60 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6620
2.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5478
297.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2942
937.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
6855
53.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4917
57.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6714
8.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9804
60739.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6791
373.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7648
58.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5571
137.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8420
413.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10828
147.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9631
7.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5822
52.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3743
119.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1429
55.2 images/sec |