| User | rakdubz |
| Upload Date | Mon, 01 Nov 2021 17:37:14 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C84 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X570 TOMAHAWK WIFI (MS-7C84) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4299 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1265 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2261 | |
| Integer Score | 1106 | |
| Floating Point Score | 1444 | |
|
AES-XTS
|
2261
3.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1256
6.35 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1331
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1014
2.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
940
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
954
298.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1074
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1067
340.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1110
8.65 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1276
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1440
1.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1263
7825.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1549
85.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1334
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1140
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2290
112.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2388
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1633
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1042
9.34 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1270
40.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1128
43.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 12972 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4812 | |
| Integer Score | 12710 | |
| Floating Point Score | 14898 | |
|
AES-XTS
|
4812
8.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18748
94.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20313
961.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3699
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18967
22.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19095
5.98 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12549
681.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6130
1.91 MB/sec |
|
|
Clang
|
22363
174.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9859
114.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16608
20.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
28570
176999.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17613
968.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23109
177.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10708
263.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20308
996.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19870
270.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30306
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13975
125.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8568
273.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2650
102.4 images/sec |