| User | rakdubz |
| Upload Date | Mon, 01 Nov 2021 17:32:47 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C84 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X570 TOMAHAWK WIFI (MS-7C84) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4299 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1276 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2279 | |
| Integer Score | 1114 | |
| Floating Point Score | 1459 | |
|
AES-XTS
|
2279
3.89 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1287
6.51 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1332
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1030
2.90 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
959
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
952
298.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1101
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1065
339.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1112
8.67 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1259
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1443
1.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1262
7821.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1553
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1336
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1162
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2444
119.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2380
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1629
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1053
9.43 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1270
40.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1149
44.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 12984 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4806 | |
| Integer Score | 12740 | |
| Floating Point Score | 14876 | |
|
AES-XTS
|
4806
8.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18763
94.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20203
955.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3720
10.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18930
22.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20064
6.29 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12272
666.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6111
1.90 MB/sec |
|
|
Clang
|
22326
174.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9863
114.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16308
20.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
28927
179211.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17711
973.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23210
178.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10464
257.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20428
1.00 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19940
271.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30635
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13700
122.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8577
274.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2654
102.5 images/sec |