| User | rakdubz |
| Upload Date | Mon, 01 Nov 2021 17:24:38 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C84 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X570 TOMAHAWK WIFI (MS-7C84) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4299 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1275 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2279 | |
| Integer Score | 1115 | |
| Floating Point Score | 1454 | |
|
AES-XTS
|
2279
3.89 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1285
6.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1330
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1039
2.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
958
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
954
299.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1103
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1065
339.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1111
8.66 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1260
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1441
1.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1261
7810.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1545
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1336
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1158
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2400
117.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2381
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1625
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1052
9.43 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1267
40.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1146
44.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 12953 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4829 | |
| Integer Score | 12656 | |
| Floating Point Score | 14950 | |
|
AES-XTS
|
4829
8.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18766
94.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20195
955.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3729
10.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18127
21.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19630
6.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12430
674.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6126
1.91 MB/sec |
|
|
Clang
|
22178
172.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9810
113.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16536
20.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
28965
179446.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17813
979.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23513
181.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10732
264.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20583
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19865
270.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
29954
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13841
124.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8608
275.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2654
102.6 images/sec |