| User | mb4wong |
| Upload Date | Mon, 01 Nov 2021 17:21:50 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20Y30065US |
| Motherboard | LENOVO 20Y30065US |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4577 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1492 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3216 | |
| Integer Score | 1323 | |
| Floating Point Score | 1572 | |
|
AES-XTS
|
3216
5.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1184
5.99 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1568
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1064
3.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1334
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1316
412.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1445
78.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1350
430.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1360
10.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1352
15.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1570
1.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1412
8746.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1251
68.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1385
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1166
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2640
129.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2622
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1920
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1276
11.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1511
48.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1260
48.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 7320 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3795 | |
| Integer Score | 7365 | |
| Floating Point Score | 7809 | |
|
AES-XTS
|
3795
6.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9104
46.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11748
555.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2541
7.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8717
10.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9057
2.84 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7868
427.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5668
1.76 MB/sec |
|
|
Clang
|
9687
75.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6877
79.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10870
13.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11472
71075.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7864
432.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10354
79.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6232
153.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11534
565.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14119
192.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14008
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7687
68.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2968
94.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1999
77.3 images/sec |