| User | mb4wong |
| Upload Date | Mon, 01 Nov 2021 17:14:13 +0000 |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20Y30065US |
| Motherboard | LENOVO 20Y30065US |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4577 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1401 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3192 | |
| Integer Score | 1250 | |
| Floating Point Score | 1429 | |
|
AES-XTS
|
3192
5.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1287
6.51 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1501
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
975
2.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1308
1.54 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1275
399.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1365
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1336
425.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1068
8.32 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1215
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1005
1.26 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1451
8990.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1084
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1367
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1111
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2487
122.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2474
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1823
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1202
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1361
43.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1156
44.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 7308 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3821 | |
| Integer Score | 7355 | |
| Floating Point Score | 7788 | |
|
AES-XTS
|
3821
6.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9278
46.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11348
536.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2491
7.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8562
10.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9345
2.93 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7960
432.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5496
1.71 MB/sec |
|
|
Clang
|
10285
80.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6667
77.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9771
12.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12259
75949.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7797
428.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10270
79.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6255
154.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10938
536.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14087
192.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15400
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7773
69.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2924
93.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1977
76.4 images/sec |