| User | rakdubz |
| Upload Date | Mon, 01 Nov 2021 17:12:09 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C84 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X570 TOMAHAWK WIFI (MS-7C84) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4299 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1268 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2274 | |
| Integer Score | 1106 | |
| Floating Point Score | 1450 | |
|
AES-XTS
|
2274
3.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1274
6.44 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1325
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1015
2.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
926
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
954
299.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1092
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1060
337.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1112
8.66 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1274
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1437
1.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1257
7784.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1528
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1311
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1168
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2405
118.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2382
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1618
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1049
9.39 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1263
40.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1148
44.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 12885 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4747 | |
| Integer Score | 12611 | |
| Floating Point Score | 14836 | |
|
AES-XTS
|
4747
8.09 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18684
94.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20007
946.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3681
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18376
21.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20077
6.29 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11958
648.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6077
1.89 MB/sec |
|
|
Clang
|
22199
173.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9854
114.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16548
20.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
28637
177419.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17176
944.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23320
179.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10694
263.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20032
982.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19803
269.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30648
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13876
124.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8549
273.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2619
101.2 images/sec |