| User | remy44 |
| Upload Date | Mon, 01 Nov 2021 16:02:43 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Motherboard | |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core (Skylake, IBRS) |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.21 GHz |
| Maximum Frequency | 2260 MHz |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.81 GB DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 629 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 728 | |
| Integer Score | 536 | |
| Floating Point Score | 813 | |
|
AES-XTS
|
728
1.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
495
2.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
735
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
646
1.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
509
598.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
391
122.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
626
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
484
154.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
533
4.15 Klines/sec |
|
|
Camera
|
482
5.59 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
562
702.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
685
4242.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
605
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
658
5.06 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
758
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1424
69.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1304
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
958
769.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
726
6.50 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
771
24.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
885
34.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 2534 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4969 | |
| Integer Score | 2152 | |
| Floating Point Score | 2956 | |
|
AES-XTS
|
4969
8.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2854
14.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3388
160.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2234
6.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2132
2.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1919
601.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2298
124.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2439
777.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
2400
18.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
834
9.67 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2925
3.66 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3454
21400.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3008
165.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2792
21.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2579
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4018
197.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4937
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4095
3.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2239
20.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2098
67.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1803
69.7 images/sec |