| User | remy44 |
| Upload Date | Mon, 01 Nov 2021 15:20:42 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Motherboard | |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core (Skylake, IBRS) |
| Topology | 2 Processors, 2 Cores |
| Base Frequency | 2.21 GHz |
| Maximum Frequency | 3059 MHz |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.81 GB DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 682 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 855 | |
| Integer Score | 603 | |
| Floating Point Score | 825 | |
|
AES-XTS
|
855
1.46 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
581
2.94 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
881
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
615
1.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
540
634.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
446
139.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
718
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
557
177.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
583
4.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
597
6.92 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
581
726.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
704
4362.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
648
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
709
5.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
776
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1393
68.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1523
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
843
677.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
716
6.42 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
701
22.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
917
35.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 1283 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1981 | |
| Integer Score | 1136 | |
| Floating Point Score | 1484 | |
|
AES-XTS
|
1981
3.38 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1148
5.81 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1516
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1162
3.28 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1058
1.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
850
266.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1284
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1035
329.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1076
8.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1215
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1235
1.55 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1362
8436.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1183
65.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1392
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1327
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2201
108.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2653
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1917
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1211
10.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1069
34.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1444
55.8 images/sec |