| User | R8nD0m |
| Upload Date | Mon, 01 Nov 2021 10:10:14 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 82JQ |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Legion Performance Mode |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.38 GHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.86 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1325 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3395 | |
| Integer Score | 1113 | |
| Floating Point Score | 1440 | |
|
AES-XTS
|
3395
5.79 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1083
5.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1431
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
832
2.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1103
1.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1147
359.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1192
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1054
335.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1213
9.45 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1055
12.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
997
1.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1330
8241.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1552
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1456
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1259
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1992
97.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2573
35.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1697
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1179
10.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1268
40.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1125
43.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6495 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5078 | |
| Integer Score | 6103 | |
| Floating Point Score | 7579 | |
|
AES-XTS
|
5078
8.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8210
41.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9507
449.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3023
8.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6184
7.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7095
2.22 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6862
372.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3861
1.20 MB/sec |
|
|
Clang
|
7372
57.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5807
67.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8201
10.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10261
63568.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7050
387.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8684
66.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7234
178.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10817
530.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13950
190.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10509
8.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6808
61.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5151
164.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2286
88.3 images/sec |