| User | HouFong |
| Upload Date | Sun, 31 Oct 2021 14:03:05 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1250 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1571 | |
| Integer Score | 1180 | |
| Floating Point Score | 1348 | |
|
AES-XTS
|
1571
2.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1238
6.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1364
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1096
3.09 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1119
1.31 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1128
353.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1199
65.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1206
384.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1179
9.19 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1117
12.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1181
1.48 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1267
7851.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1096
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1158
8.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1113
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2117
103.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2303
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1505
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1096
9.82 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1279
40.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1228
47.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6038 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5463 | |
| Integer Score | 5913 | |
| Floating Point Score | 6406 | |
|
AES-XTS
|
5463
9.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7323
37.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7971
377.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3639
10.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5423
6.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6176
1.93 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6547
355.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5540
1.72 MB/sec |
|
|
Clang
|
6499
50.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5273
61.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7089
8.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8073
50012.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5442
299.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6489
50.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6423
158.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9354
458.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11709
159.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9075
7.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5545
49.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3911
125.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2665
103.0 images/sec |