| User | HouFong |
| Upload Date | Sun, 31 Oct 2021 04:55:59 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1263 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1653 | |
| Integer Score | 1188 | |
| Floating Point Score | 1360 | |
|
AES-XTS
|
1653
2.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1229
6.22 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1392
65.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1124
3.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1111
1.31 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1136
355.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1181
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1253
399.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1183
9.21 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1108
12.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1182
1.48 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1215
7528.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1147
63.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1144
8.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1143
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2190
107.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2349
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1497
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1104
9.89 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1270
40.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1261
48.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 6049 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5729 | |
| Integer Score | 5853 | |
| Floating Point Score | 6526 | |
|
AES-XTS
|
5729
9.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7441
37.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7980
377.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3752
10.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5154
6.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5865
1.84 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6381
346.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5366
1.67 MB/sec |
|
|
Clang
|
6465
50.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5404
62.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7058
8.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7979
49434.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5437
298.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6422
49.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6565
161.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9600
470.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11987
163.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9123
7.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5688
51.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4092
130.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2898
112.0 images/sec |